WWF i andre medier
Paneldebatt om Statoils oljesandprosjekt i Canada
Statoil har investert stort i oljesandutvinningen i Canada og under paneldebatten vil bl.a. en fra lokalbefolkningen delta og representanter fra World Wide Fund for Nature (WWF), Arbeiderpartiet og Storebrand.
Grønne Dagligvarer
Det er enkelt å velge grønt når du skal kjøpe vaskepulver og toalettpapir. Men det er verre med frukt, grønnsaker, fisk og kjøtt. Forbrukerrådet har undersøkt hvor lett det er å velge grønt i norske dagligvarebutikker.
Dansk Coop-rekord i velgjørenhet
Velgjørenhetsknappen, eller donasjonsknappen, på panteautomaten i danske Coop-butikker brukes stadig mer. Nytt rekordbeløp til Redd Barna og WWF ble det i juli.
Norge kan støtte utvikling av renere energi i Kina ved å bidra til å gjøre tradisjonell energi grønnere, mener utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap).
Før Støre reiste på sitt et endagsbesøk til Kina, mottok han en rapport fra miljøorganisasjonen WWF der Statens Pensjonsfond Utlands (SPU) investeringer i kinesisk olje og kull får kritikk. Men Støre er ikke enig i kritikken.
WWF reagerer på Oljefondet
WWF mener Oljefondets investeringer i forurensende energiproduksjon i Kina, er i strid med egne retningslinjer og norsk og internasjonal politikk.
29/08-2010 17:27:05: Oljefondet satser på kull i Kina
WWF hevder Statens Pensjonsfond Utland investerer i strid med egne retningslinjer og norsk og internasjonal politikk.
WWF hevder Statens Pensjonsfond Utland investerer i strid med egne retningslinjer og norsk og internasjonal politikk.
Det framgår av en undersøkelse av investeringene som miljøorganisasjonen WWF Norge har gjort, og som offentliggjøres i forbindelse med at utenriksminister Jonas Gahr Støre (Ap) mandag besøker Kina.
- Vil bruke oljefondet til bærekraftig utvikling
Finansdepartementet ønsker å bruke oljefondet til å påvirke markedene til å bli mer bærekraftige.
Oljefondet satser på Kinas kull og olje
I strid med egne retningslinjer og norsk og internasjonal politikk investerer Statens Pensjonsfond Utland i forurensende energiproduksjon i Kina, mener WWF.
Krever at staten betaler for vern
Hubroen, som er Europas største ugleart, er klassifisert som sterkt truet.
Krever at staten betaler for vern av hubro
Sør-Trøndelag fylkeskommune krever at staten må betale kostnadene ved å endre en planlagt veitrasé for å verne hekkeplasser for hubro på Dolmøya i Hitra kommune.
Gewerbegebiet Ostsee?
Umweltschutz: Der WWF veröffentlicht eine Studie über die Zukunftstrends Ostsee
Sinte aksjonærer
Statoils aksjonærer er søte når de tror at det går an å bruke eiermakt mot Statoil. Hennes kommentar er: «ha ha», enten det gjelder svenske fond med eierandeler i Statoil, eller norske småaksjonærer som deltok på Statoils generalforsamling i vår.
Underskriftskampanje: Flytt tusenlappen min!
Gjennom Oljefondet eier Norge aksjer for 2,9 milliarder kroner i oljeselskapet Repsol. Selskapet driver med grov uetisk virksomhet i Amazonas i områder hvor det bor ukontaktede indianere.